Шукати в цьому блозі

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

"Гей, на півночі Волині. Там, де створилась УПА..."

                                         
    Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української Повстанської Армії (УПА). З цієї нагоди у бібліотеці розгорнуто книжкову експозицію, що висвітлює одну з найскладніших і найсуперечливіших сторінок минулого нашої країни.
 Українська повстанська армія, яка чинила тривалий опір тоталітарному режиму, – це одна із тих сторінок історії України, яка й досі потребує неупередженого тлумачення науковцями. Як була створена УПА, які завдання перед собою ставила, яку роль відіграла у часи Другої світової війни, якою була боротьба із гітлерівською окупацією та протистояння з НКВС... Відповіді на ці непрості питання зацікавлений читач віднайде, ознайомившись із книжками, що експонуються на виставці  «Гей, на півночі Волині. Там, де створилась УПА».
  В експозиції широко представлені численні видання, у яких впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу відтворюють захопливу і трагічну сторінку історії визвольних змагань за незалежність нашої Батьківщини , який вистояв і переміг у двобої з коричневими і червоними окупантами, що з різних боків навалювалися на нашу Батьківщину.
 Особливе місце на виставці посідають книжки багатотомного видання «Літопис Української Повстанської Армії», що мають свої назви і присвячені окремим темам та діям УПА за весь період її діяльності. Видання «Літопис УПА» базується на архівних документах і матеріалах, що збережені в українських та іноземних архівах.
  Для шанувальників художніх творів представлено художньо-документальні повісті «Хрещені вогнем!» Тетяни Байди, « Брати грому» Михайла Андрусяка, роман-дилогія « Чорноморець, матінко» Андрія Криштальського та ін.  
  Усіх зацікавлених протягом 10-14 жовтня 2017 року   запрошуємо ознайомитись з представленими на виставці виданнями із фондів , аби на підставі документальних та художніх  джерел краще зрозуміти природу і сутність визвольного руху УПА.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар