Шукати в цьому блозі

понеділок, 24 липня 2017 р.

Брати Капранови: видавці, письменники


 24 липня виповнюється 50 років Дмитрові та Віталію Капрановим, українським письменникам та громадським діячам. Тематичний перегляд літератури «Брати Капранови: видавці, письменники»   діє у відділі абонементу бібліотеки.


    Народилися брати в м. Дубоссари (нині Молдова), дитинство і юність минули в Очакові на Миколаївщині. Крім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну та музичну школи. Вищу освіту здобули в Уральському політехнічному інституті та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика». Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі.
    На початку 90-х, коли у Москві організувався потужний український діаспорний рух, брати Капранови видавали там українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики  «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000», яку закінчили вже у Києві 1998 р., адже вирішили повернутися в Україну. В той час видати її не могли,тому
вирішили стати видавцями.
    Перший книжковий проект Капранових – каталог книжок поштою «Книгоноша» . До першого випуску цього каталогу 1998 року увійшло 600 назв книжок українською мовою, які вони зібрали зі складів усіх видавництв, незалежно від року видання.
    1999 року Капранови разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», а наступного року стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро.
    У 2015 році вони стали ведучими тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата» на телеканалі «ZІК», який невдовзі після зміни креативного продюсера був закритий за критичні
висловлювання на «Фейсбук».
    Брати Капранови – автори книг: «Кобзар 2000», «Приворотне зілля»,      «Розмір має значення», збірника статей «Закон Братів Капранових», «Нові розділи до «Кобзаря 2000», «Зоряний вуйко», «Щоденник моєї секретарки», «Забудь-річка».  2013 року видали «Мальовану історію Незалежності України»»; як зазначено в анотації: «для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями».
    Надсилаємо сердечні вітання нашим щирим українцям Капрановим з ювілеєм і запрошуємо
переглянути літературу про них та їх власні твори.

Немає коментарів:

Дописати коментар